Strona wykorzystuje cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę. Kliknij Ok, aby zamknąć.

Sekrety trwałości perfumy

Posted by John 28.06.2018 0 Comment(s)

Sekrety trwałości perfumy

Każdy chce jak najdłużej czuć na sobie ulubiony zapach, jesteśmy nieco rozczarowani kiedy zauważamy, że chmura perfum wokół nas zniknęła i nie ma śladu po zapachu.
Często próbujemy różnych trików, aby jednak utrzymać na dłużej naszą piękną i pachnącą aurę  pryskamy się wielokrotnie rano w łazience.  Niestety nie jest to rozwiązanie na trwałość produktu.
Są inne metody, które są o wiele skuteczniejsze w tej dziedzinie, zaczynając od odpowiedniego  wyboru zapachu bazowego,aż po technikę rozpylania. Teraz wprowadzimy was w tajemnicę!


Woda toaletowa czy woda perfumowana?


Jeżeli lubimy intensywny zapach i chcemy jak najdłużej czuć go na sobie, to wybieramy EDP ( eau de parfum), czyli wodę perfumowaną. 
Jeżeli jesteśmy wrażliwi na takie intensywne bodźce zapachowe (boli nas głowa lub niedobrze nam), to raczej musimy wybrać coś lekkiego, bardziej przewiewnego, jak EDT (eau de toilette) czyli woda toaletowa lub ewentualnie woda kolońska. 


W wodach perfumowanych stężenie olejków zapachowych jest najwyższe, dzięki czemu mają znacznie dłuższy, trwalszy i mocniejszy aromat. 
Nuty bazy to te składniki, które najdłużej czuć.
Nuty głowy, jak na przykład cytrusy czuć tylko jedynie przez około 10-15 minut (bardzo szybko znikają, a nuty bazy można czuć nawet przez kilka dni.
Jeśli kochasz cięższe, drzewne zapachy, masz szansę cieszyć się zapachem przez cały dzień, ponieważ te nuty są niezwykle trwałe. Jeśli lubisz lekkie, kwiatowe lub świeże zapachy cytrusowe, sztuczka polega na rozwarstwianiu zapachów. Na przykład, jeśli zapach (Escentric Molecules 01) drzewny łączy się ze świeżym, letnim zapachem, można uzyskać bardziej trwały efekt.


Warstwy


Cząsteczki substancji zapachowych łączą się z olejami znajdującymi się na skórze, więc jeśli zastosujemy krem lub olej do skóry, a następnie rozpylimy perfumy, otrzymujemy odpowiednią bazę pod trwały zapach. Więc to kolejny  powód, żeby odpowiednio nawilżać skórę.
Drugi taki trik polega na tym, aby użyć takiego balsamu do ciała, którego zapach harmonizuje z naszymi perfumami. Aby utrwalić nasz zapach możemy odrobinę posmarować się balsamem do ust.
Nie ścierajmy! 
Naszą skórę perfumujemy  w tych miejscach, w których krew pulsuje pod skórą, które szybko się nagrzewają i w których najszybciej się pocimy, to są skronie, szyja, kark, miejsca za uszami, załamania kolan, kostki, miejsca między piersiami, pępek, nadgarstki.
Zawsze trzymajmy perfumy w małych ilościach ze sobą, abyśmy w razie potrzeby mogli  odświeżyć zapach w ciągu dnia.


Pryskajmy na włosy!


Zapach perfum najdłużej zostanie przy cebulkach krótkich włosów lub na końcówkach włosów długich. Włosy szybko chłoną i powoli uwalniają nuty zapachowe.
Warto wiedzieć, że tkaniny syntetyczne niezbyt dobrze chłoną zapachy. Dużo lepszym rozwiązaniem są naturalne materiały, takie jak jedwab, kaszmir, len, bawełna. Ubrania spryskujemy z odległości 10 centymetrów (nie z bliska ponieważ może zostawić plamę), i nie na całą długość, tylko końce szalika, skraj spódnicy, kołnierz płaszcza.


Przechowywanie i dawkowanie


Ważne jest, aby perfumy były przechowywane w chłodnym, ciemnym miejscu, ponieważ ciepło i światło niszczą ich jakość. Bądźmy ostrożni, ponieważ my sami mniej czujemy zapachu na sobie niż ludzie w naszym otoczeniu.
Po pewnym czasie mózg adaptuje się do otaczających zapachów, więc bardzo możliwe, że my już nic nie czujemy ale ludzie wokół nas nadal je czują.


Co jeszcze może mieć wpływ na czas trwania perfum?


Jest to dość subiektywne, jak długo odczuwamy na sobie poszczególne perfumy, ponieważ, jak pisaliśmy powyżej, po pewnym czasie nasz nos jest przyzwyczajony do danego zapachu. W obrębie każdej marki może istnieć różnica między trwałością produktów (ponieważ składniki również są różne)
Ważne jest by wiedzieć, że każda z nas ma inne ph skóry,są różne czynniki hormonalne które wpływają również na właściwości zapachów.
Pewnie już zauważyliśmy, że zapach tych samych perfum może pachnieć zupełnie inaczej na nas niż na kimś innym.
To samo dotyczy intensywności i czasu trwania perfum. Rodzaj skóry, temperatura, a nawet nastrój mogą wpływać na moc aromatów.
Warto zauważyć, że stosunkowo często się zdarza, że nasz ulubiony produkt, który od dawna był używany, z biegiem czasu słabnie, ale może to się rozwinąć zupełnie odwrotnie i zapach nabiera innych barw.
Zanim popełnimy błąd polegający na odsyłaniu zamówionych perfumy, bo według nas trzymają się krócej niż wcześniej  się przyzwyczailiśmy, zróbmy test i dajmy najbliższym wypróbować, co oni sądzą o trwałości.
W poniższym artykule można o tym przeczytać, jak uniknąć zakupu podrobionego produktu:
kliknij tu
Mamy nadzieję że znaleźliście przydatne wskazówki dla siebie w naszym artykule,, które możecie wykorzystać w przyszłości. Jeśli macie jakieś uwagi, podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzu!